Człowieku, jeśli chcesz być szczęśliwy przestań to robić!

Hej, umówmy się, ja też nie cierpię, gdy ktoś mówi mi jak mam żyć, co jest właściwą i jedynie słuszną drogą, ani jaki schemat jest prawidłowy. Nie ma uniwersalnego schematu szczęścia i nie ma jednego wzoru, który zadowoli wszystkich. Trudno (mimo, że niektórzy się starają) jest wymusić na kimś określone postępowanie, które ma czynić jego życie lepszym. Bo lepszym to znaczy dla kogo i w czyich oczach? To czy coś jest piękne, dobre i warte uwagi może być podejściem indywidualnym i bardzo, bardzo relatywnym. Jednak jest pewna grupa rzeczy, które warto wyeliminować ze swojego życia, by żyć pełniej, spokojniej, a przez to szczęśliwiej.

Nie, nie będę Ci tu teraz truć o cukrach prostych, żadnych eko orzechach ani ubraniowym minimalizmie. Pokażę Ci listę związaną z emocjami, które sieją spustoszenie w Twojej głowie i zasłaniają Ci to co ważne. Nie będę się wymądrzać, że sama napisałam ten spis, bo tak niestety nie było. Kiedyś przez przypadek znalazłam ją w necie. Zastosowałam i podziałało… Chociaż jest kilka punktów, nad którymi muszę jeszcze popracować.

Popadasz czasami w bezsensowne smutki? Szukasz dziury w całym? Nie umiesz się wyluzować, bo cechuje Cię nadwrażliwość? Popatrz na to, może działanie zgodnie z instrukcją Ci pomoże :)

30 rzeczy, które musisz wprowadzić w swoje życie:

  1. Przestań spędzać czas z niewłaściwymi ludźmi.
  2. Przestań uciekać od problemów.
  3. Przestań się okłamywać.
  4. Przestań spychać swoje potrzeby na dalszy plan.
  5. Przestań próbować być kimś kim nie jesteś.
  6. Przestań trzymać się przeszłości.
  7. Przestań bać się popełniać błędy.
  8. Przestań się obwiniać za stare błędy.
  9. Przestań kupować „szczęście”.
  10. Przestań szukać szczęścia w innych.
  11. Przestań siedzieć bezczynnie.
  12. Przestań myśleć, że nie jesteś gotowy.
  13. Przestań angażować się w związki ze słych powodów.
  14. Przestań odrzucać nowe związki, bo poprzednie nie wyszły.
  15. Przestań rywalizować ze wszystkimi.
  16. Przestań być zazdrosnym.
  17. Przestań narzekać i użalać się nad sobą.
  18. Nie trzymaj urazy.
  19. Nie pozwól innym by ściągali Cię w dół do swojego poziomu.
  20. Przestań marnować czas na tłumaczenie się przed innymi osobami.
  21. Przestań w kółko robić te same rzeczy, bez chwili przerwy.
  22. Przestań pomijać drobne rzeczy.
  23. Przestań dążyć do ideałów na każdym polu.
  24. Nie próbuj iść najłatwiejszą i najkrótszą drogą.
  25. Przestań udawać, że wszystko jest w porządku, jeśli nie jest.
  26. Przestań obwiniać innych za swoje problemy.
  27. Przestań być wszystkim dla wszystkich.
  28. Przestań się zamartwiać.
  29. Przestań skupiać się na tym, co nie chcesz, aby się wydarzyło.
  30. Przestań być niewdzięcznym.

Dla mnie ta lista jest cudowna. Może być narzędziem do fajnej i prawdziwej pracy nas sobą. Na pewno udało mi się już opanować punkty: 2, 9, 18, 30.
Ale wiem, że nie radzę sobie z 8.. 12.. 20..29…

A jak jest u Ciebie?

Zastanawiałam się czy komentować, każdy punkt, ale nie.. tak to zostawię. Dla Ciebie to może znaczyć coś innego niż dla mnie, a przecież tak jak ja nie lubisz, by ktoś mówił Ci jak masz żyć. Poza tym, sam sama wiesz jak jest… Jeśli będzie nam dane spotkać się na wielki dzban herbaty lub szklaneczkę whisky.. możemy to przegadać, bo niewątpliwie, jest o czym.

Popatrz… tak nam się wydaje, że różnimy się od innych, jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, wyjątkowi. Trochę tak jest, bo nie ma kogoś drugiego takiego jak Ty. A z drugiej strony zobacz jak łatwo nas wszystkich podsumować w 30 punktach ;)

Podoba Ci się ta lista? Skopiuj, wydrukuj. Co Ty na to, by każdego dnia miesiąca wprowadzać po jednym „przestań” z tej listy? Trzymam za nas kciuki! <3

2 komentarze

  1. Świetny wpis i dający dużo do myślenia. Podoba mi punkt 4 z którym miałam do czynienia bardzo często co więcej w moim przypadku łączy się to z 26 a następnie 25 i tak powstaje łańcuch zachowań które powodują nasze samoniezadowolenie…a przy okazji jest destrukcyjne dla najbliższego otoczenia bo któż będzie miał ochotę przebywać z osobą która wpierw nie realizuje swoich potrzeb a potem obwinia za to najbliższych?

    1. Świetnie to zauważyłaś, że te rzeczy są jak lawina… jedna zła emocja napędza drugą i tak pomału rozsypuje nam się życie.. Warto mieć tego świadomość :)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.